Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Co łaska", czyli ile kosztuje ślub, pogrzeb czy chrzest

Utworzony przez kat, 8 września 2010 r. o 09:30
Co łaska,śmiech na sali.Niech ktoś sprawdzi ile kosztuje ślub pogrzeb i inne usługi duszpasterskie w parafii Kock,tam to dopiero jest zdierstwo tam za wszystko trzeba słono płacić i nie ma że nie masz ,nawet za wjazd na cmentarz jak chcesz zrobić pomnik,nagrobkowe ,pochówkowe msza za duszę zmarłego 500zł,żadnych ulg na zakończenie mszy zawsze temat pieniądze ,ciekawe w jakiej instytucji tyle kasy się bieże godz.bez podatku nawet bezrobotni muszą płacić podatek od zasiłku emerycji ,nie weżmniesz ślubu to ci dziecka nie ochrzci ,nie dopuści do komunii ,a jakaś ciemnota pisze w komentarzach że jak się nie chce ślubu to można wziąść cywilny,księża cały czas nas mają w rękach a w piśmie św.pisze"DARMO WZIELISCIE DARMO DAWAJCIE"i co na to nasz mądry rząd ,boi się wziąść za to!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stężyca, Parafia Św. Marcina Biskupa Proboszcz: Ks. Stańczuk Michał,tel. 81-866 30 18 begin_of_the_skype_highlighting              81-866 30 18      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              81-866 30 18      end_of_the_skype_highlighting
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Katol:) napisał:
Nikt wam nie każe płacić. Robicie to z własnej woli. Śluby w kościele nie są obowiązkowe. Cieszcie się, że ksiądz przymyka oko na to, że panna młoda nie jest już dziewicą. Za to płacicie. Kiedyś byłó nie do pomyślenia, żeby zakładać welon, kiedy nie jest się czystym. "
to jej sprawa a nie księdza winę ponoszą media rodzice i brak nauki o rozwoju o głębi człowieka przyjdzie islam i będzie po twej myśli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
takie 500 to całkiem nie dużo. ja w powiecie parczewskim kilka lat temu za slub zapłaciłam 600 + 100 organista i 150 zapowiedzi a teraz z tego co sie orientuje to za pogrzeb 1600. zwykła msza 50 a w niedzielę 60-70. za zaswiadczenie dla młodego do slubu 350 a dla dziecka do I komunii - 50. nie ma żadnej czynności za friko - nic a nic. czytam tu komentarze, ze jak sie nie podoba to nie chodzić ale ja napiszę jak ktos kilka postów wcześniej - nie chodze do koscioła dla ksiedza i nie w niego wierzę, jednak nieodłacznym elementem mojej wiary jest korzystanie z sakramentów, których ksieża mają obowiązek udzielić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co laska .. ale przewaznie daja... i tu sie zaczyna walka:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kościół katolicki świadczy usługi jak każda inna firma i za te usługi pobiera pieniądze. Cennika nie ma - to prawda. Ale ilu to usługodawców nie posiada stałego cennika i wynagrodzenie za każdą usługę negocjuje z klientem. Przecież parafianie też mogą negocjować. Za komunię ksiądz żąda 100 zł, oferujesz 50 i jakoś dogadujecie się. A jak dany ksiądz nie chce ustąpić - idziesz do konkurencji w sąsiedniej parafii usługowej. A tak w ogóle, to kto wam każe korzystać z usług księdza ? Przecież księdza żądającego zbyt wysokich cen możecie bojkotować i jak nie będzie on miał klientów - bedzie musiał zwinąć interes, a lokal wynająć komuś innemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie tak jak ksieza sie przyznaja do co laska ....Piec lat temu syn za slub zaplacil 1800zl bylo to w Radzyniu Podlaskim i takie ceny obowiazywaly bo kosciol nowowybudowany i byly potrzeby na wystroj.Nie bylo co laska tylko stwierdzenie tyle kosztuje albo slubu nie ma.Pracowal dopiero drugi miesiac poobronie pracy mgr.na stazu i ksiadz to wiedzial.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opodatkować, dać kasy fiskalne i wprowadzić inne regulacje takie jak dla każdego innego biznesu. W końcu wprowadza się to, żeby ograniczyć przekręty i łasych na kasę a pod tym względem kościół zdecydowanie jest liderem zestawienia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
magda napisał:
a u mnie w parafii ksiądz powiedział co łaska za ślub....daliśmy 200 zl w kopercie..nawet nie pytał nie zaglądał jaka suma..podziękował i tyle..nie wszyscy księża to pazerniaki!!!
nie wszyscy,ten to kapłan i swoje kaplaństwo łączy z poslannictwem i misją a nie zboczony bandyta w sukience
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prawda,żw wielu księży jest bardzo zachłannych na pieniądze.Pieniądze są potrzebne na dziwki,na karty,na alkoholo,na utrzymanie swoich nieślubnych dzieci oraz zamieszkującej z nim "siostry".... Ale nie wszyscy są tacy pazerni.siądz proboszcz z jednej z podbiłgorajskiej parafii nie ma nawet własnego samochodu.Jeździ rowerem.Nie zdiera z ludzi pieniędzy.Stawki za posługi są na przyzwoitym poziomie..... W przedstawionej w artykule sytuacji,konieczne staje się: -wprowadzenie w kościołach kas fiskalnych; -odprowadzanie podatku dla kościoła od zadeklarowanych wyznawców; -księży pogonić do roboty (niech sobie szuka roboty) -wprowadzić cenniki za "posługi" -koniec zatrudniania księży na etatach państwowych (kapelani,katecheci...) -wprowadzić konieczność opłącania składek emerytalnych przez księży; -zerwać poddańczy konkordat; -no i wreszcie zmusić kościół do opłacania podatków od posiadanego majątku i nieruchomości. W budżecie państwa brakuje prawie 9 mld PLN.Corocznie państwo na kościół wydaje prawie 6 mld PLN.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kock (powiat Lubartów): xiądz - 800 zł, organista - 100 zł, kościelny - 100 zł. Dekoracja kościoła - 300 zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wielkopolanka napisał:
oczywiście polacy, a szczególnie ci, co maja niewiele do czynienia z Kościołem chcieliby, by ksiądz pracował dla nich za darmo. To jest paranoja. ksiądz, tak, jak kazdy inny człowiek, mający wyższe wykształcenie powiniem GODZIWIE zyć. A Polacy wytykaja mu wszystko, co posiada, a w zasadzie nie posiada, bo plebania nigdy nie jest własnościa ksiedza, a parafii i stanowi jego mieszkanie tylko słuzbowe. Jezli tak was bola opłaty (ofiary), to nie płaćcie, sami sie chowajcie,bez księdza, sluby bierzcie tylko w USC (też kosztują i to wcale nie tak mało), a nie wytykajcie księżom, że trzeba dac ofiarę. Dla informacji podam, że świecki "celebrans" do pochowania zmarłego inkasuje 0d 700-1000 zlotych za jeden pogrzeb. Tylko małe przemówienie (napisane często przez rodzinę!) i zaprowadzenie zmarłego do grobu. Do tego odtrąbienie hejnału nad mogiłą - kolejne 200 zlotych. Na to ludziom nie żal, bo to.......takie ładne...........
To nieprawda,że opłaty w USC są wygórowane.Poniżej przykładowy cennik z USC Lublin.Dodać należy,że ksiądz też pobiera opłaty za sporządzenie aktu małżeństwa i niejednokrotnie tegoż aktu do USC NIE DOSTARCZA!!!!!A to obowiązek księdza (w przypadku ślubu konkordatowego) No i ponadto ok.1 tys za 45 minut parodiowania,to spora przesada, OPŁATY: - sporządzenie aktu małżeństwa - 85 zł - 3 odpisy skrócone aktu - 5 zł - złożenie podpisu na zaświadczeniu o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa ? 5 zł - PO ŚLUBIE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ UDOSTĘPNIENIA SALI NA PARTERZE BUDYNKU NA TOAST ? NIEODPŁATNIE, państwo młodzi organizują catering we własnym zakresie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wielkopolanka napisał:
oczywiście polacy, a szczególnie ci, co maja niewiele do czynienia z Kościołem chcieliby, by ksiądz pracował dla nich za darmo. To jest paranoja. ksiądz, tak, jak kazdy inny człowiek, mający wyższe wykształcenie powiniem GODZIWIE zyć. A Polacy wytykaja mu wszystko, co posiada, a w zasadzie nie posiada, bo plebania nigdy nie jest własnościa ksiedza, a parafii i stanowi jego mieszkanie tylko słuzbowe. Jezli tak was bola opłaty (ofiary), to nie płaćcie, sami sie chowajcie,bez księdza, sluby bierzcie tylko w USC (też kosztują i to wcale nie tak mało), a nie wytykajcie księżom, że trzeba dac ofiarę. Dla informacji podam, że świecki "celebrans" do pochowania zmarłego inkasuje 0d 700-1000 zlotych za jeden pogrzeb. Tylko małe przemówienie (napisane często przez rodzinę!) i zaprowadzenie zmarłego do grobu. Do tego odtrąbienie hejnału nad mogiłą - kolejne 200 zlotych. Na to ludziom nie żal, bo to.......takie ładne...........
Tak się składa, że też mam wyższe wykształcenie, też chciałbym "godnie żyć" niestety tak się składa że nie stać mnie przykładowo na żaden samochód nie mówiąc o takim za 100 000 ! pracuje fizycznie po 10 godzin dziennie i zarabiam tyle co taki "czarny" na dwóch pogrzebach. A doświadczenia z tą mafią mam jak najgorsze !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olo napisał:
Nie oszukujmy się - bez pieniędzy kościół nie przetrwa. To oznacza, że wiara jest, bo pieniądz jest. Nie jest tak? To niech udowodnią to księża i zaczną pracować naprawdę co łaska! Byłoby co łaska, gdyby ktoś dał 50zł za pogrzeb i ksiądz by nie mówił, że za tyle nie przyjdzie. A niestety - obecnie tak jest, że tak mówi (za 50 zł pogrzebu z księdzem nie będzie)... wiara... ta wasza wiara za pieniądze.
Zgadzam sie z ta opinia. Mieszkam na stale we Francji i do kosciola chodzi tutaj malo ludzi (zwaszcza osoby starsze) Pieniadz nie plynie do parafii jak w Polsce i ksieza sa z prawdziwego powolania. Zyja skromnie i to widac ! Tutaj na wsi jeden ksiadz zajmuje sie kilkoma kosciolami bo nie ma wystarczajacej ilosci owieczek do "pilnowania". Jest problem ze znalezieniem nowych ksiezy. Sprowadza sie ich nawet z innych krajow ! Polskich klerykow spotyka sie od czasu do czasu, tych prawdziwych, z powolania ! W Polsce jak jest kazdy wie, seminaria sa przepelnione, a na plebanii to im sie zyje jak u Pana Boga za piecem ! !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parafia Żyrzyn: za ślub zapłaciłem 700zł w tym były pieniądze dla kościelnego i organistki, a za chrzest zapłaciłem 200zł. Przy czym zaznaczam że nie pytałem księdza ile co kosztuje, tylko dawałem określomą kwotę i ksiądz nie mówił że za mało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ulka napisał:
chyba rydzykowej rozglosni sie naczytales/as piszac ten komentarz! a ilu dziewictw pozabawiaja wlasnie ksiedza wożąć sie z mlodymi dupami? tego nie widzicie? je***y kraj katloikow
Art. 133 kodeksu karnego: "Kto publicznie znieważa Naród, lub Rzeczpospolitą Polską podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Historyk26 napisał:
Tak się składa, że też mam wyższe wykształcenie, też chciałbym "godnie żyć" niestety tak się składa że nie stać mnie przykładowo na żaden samochód nie mówiąc o takim za 100 000 ! pracuje fizycznie po 10 godzin dziennie i zarabiam tyle co taki "czarny" na dwóch pogrzebach. A doświadczenia z tą mafią mam jak najgorsze !
No to frajer jesteś.Trzeba było studiować teologie A jak ci mało sary, to idź pod kościół i spróbuj coś wydrzeć na "rumuńską pandę"( Pan da, pan da). Albo lepiej idź pod USC, bo ty masz alergię na księży.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ulka napisał:
chyba rydzykowej rozglosni sie naczytales/as piszac ten komentarz! a ilu dziewictw pozabawiaja wlasnie ksiedza wożąć sie z mlodymi dupami? tego nie widzicie? je***y kraj katloikow
Brawo dla koleżanki zajebiście temu mocherowi dojebałaś gratuluję. Może otworzy oczy i zobaczy co czarni wyprawiają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no to się chyba minąłem z powołaniem (zawodem).... i bezrobocia nie maja ... a co do uciech cielesnych to wszyscy wiemy, że ksiądz chłop to i lubi coś zaczepić wiec mogli by im pozwolić na żony czy coś , by nie było kolejnego tematu tabu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
No to frajer jesteś.Trzeba było studiować teologie A jak ci mało sary, to idź pod kościół i spróbuj coś wydrzeć na "rumuńską pandę"( Pan da, pan da). Albo lepiej idź pod USC, bo ty masz alergię na księży.
A idz ty przygłupie i dziaduj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...